Názory odborníkov

Mikropráca

Rozhovor so zakladateľkou portálu jaspravim.sk
Máte prázdnu peňaženku? Skúste mikroprácu

Viete  napríklad písať  texty, piecť koláče, hovoríte po anglicky, nemecky, rusky či hebrejsky, dokážete ušiť nohavice, budete venčiť psíka, viete veštiť budúcnosť, či dvíhať telefóny? Využiť svoj čas a potenciál môžete aj priamo z domu, tam kde bývate bez toho aby ste opustili svoje mesto, zarobiť na tom a zároveň pomôcť.

Na druhej strane, ak niečo potrebujete, z vyše 20 tisíc aktívnych ponúk si určitevyberiete. „Malé firmy môžu ušetriť náklady na potenciálneho zamestnanca, ktorý by neskôr vo firme už nenašiel uplatnenie. A ak by si na danú službu objednal väčšiu firmu, stálo by ho to podstatne viac. Mikropráca otvára priestor na realizáciu bežným ľuďom bez podnikateľských ambícií. Pre menšie firmy je zas jednorazová pomoc touto formou efektívnejšia,“ hodnotí Mirka Števková, zakladateľka portálu jaspravim.sk.


Na stránke nájdete ponuky najrôznejšieho charakteru. Od grafických prác, cez výrobu webstránok, výrobu vizitiek, loga, sloganov, básničiek, originálnych darčekov, pohľadníc až po služby prekladateľské, spisovateľské, PR a mnohé ďalšie.

Ako jednoducho podnikať na webe a získať náskok pred druhými?

Tento portál vám prináša niekoľko tipov ako na to. Momentálne sa  hľadajú ľudia, ktorí vedia programovať webstránky, dvíhať telefóny, pracovať s exelovskou tabuľkou, písať básničky, starať sa o Facebookové skupiny, či pliesť svetre. Práca cez internet nepozná hranice mesta ani štátu. Vaše služby môžete ponúknuť tisícom firiem a užívateľom.

Ako sa k vám  dostanú peniaze?

O zárobok sa báť nemusíte, pretože peniaze platia kupujúci za služby vopred. Od vás sa na oplátku očakáva, že ponúknutú službu aj dodáte. A následne sú peniaze vaše. Takto nemôže prísť o svoje peniaze tak predávajúci ako aj kupujúci. Doteraz zaužívanému modelu dobierky, kde je vystavený riziku tak predávajúci ako aj kupujúci sa zdá odzvoňuje.

Čo to stojí?

Počiatočné náklady nemáte žiadne. Stačí sa zadarmo zaregistrovať, ponúknuť pre kupujúcich zaujímavú službu a môžete zarábať už zajtra. Čím kreatívnejšie služby ponúkate, tým získate väčší náskok.

Koľko je možné zarobiť?

Nuž, najlepší si zarobia svojou šikovnosťou aj viac ako 500 eur mesačne.

Výhody mikropráce

  • príjem navyše popri zamestnaní, ktorý 

poteší a pomôže


  • jednorazová alebo opakovaná práca

z domu prostredníctvom internetu,


  • do 500 Eur ročne nie je nutné príjem 

zdaňovať,


  • 100% bezpečnosť vyplatenia zárobku, či

vrátenia platby ak služba nie je dodaná


  • možnosť podnikať bez toho, aby ste

 potrebovali živnosť, či dohodu na začiatku


  • alternatíva pre firmy, ako lacno nakúpiť 

najrôznejšie služby a pritom získať faktúru priamo do účtovníctva

Mirka Števková, Zakladateľka portálu jaspravim.sk | 06.02.2015 14:15
 
 
Prečítajte si tiež

Informácie o flexibilnom pracovnom trhu