Viete, že...

Ako sa udržať v pracovnej kondícii alebo NajFlexi krajiny a NajFlexi povolania.

Mnohé mamy balansujú medzi dvoma svetmi – práca na plný úväzok a byť doma s deťmi. Práca na čiastočný úväzok môže byť skvelým riešením – žena zostane v spojení so svojou kariérou a zároveň má viac času pre svoju rodinu. Ale je takéto riešenie možné na Slovensku?
 
Možno áno, ale takéto výnimky sú ojedinelé. Závisí to od mnohého: počnúc vôľou zamestnávateľa, cez samotnú profesiu a končiac či nekončiac pri mentalite okolia a podmienkach pracovného trhu v danej krajine.
 
Jedným z receptov ako nevypadnúť počas materskej alebo rodičovskej dovolenky z pracovného procesu úplne, je udržiavať sa v „pracovnej kondícii“

To znamená sledovať, čo sa deje v odvetví, kde pracujete, dozvedať sa, čo je nové na pracovisku, udržiavať kontakty s kolegami, informovať sa o novinkách na pracovnom trhu atď. I keď mnohé z nás si chcú užiť čas s deťmi, pokiaľ sú ešte malé, každopádne je potrebné si uvedomiť, že funguje i to, že čím kratší je pracovný výpadok, tým väčšie sú šance na opätovné pracovné uplatnenie. A nemusí to byť rovno plný úväzok.
 
Na prechodné obdobie alebo začiatok by postačovalo krátkodobé zastupovanie kolegov v práci, malé výpomocné administratívne práce z domu a iné (samozrejme, ak je to možné a existuje vôľa a ochota oboch strán) alebo pri veľkej dávke šťastia i čiastočný úväzok, práca z domu, prípadne zdieľanie 1 pracovného miesta 2 osobami.
 
Mnohé mamy si už svoje povolanie vybrali dávnejšie, keď ešte deti nemali, a tak môže byť pre ne ťažké zmeniť svoje kariérne zameranie. Zároveň žijeme v krajine, kde flexibilné úväzky nie sú samozrejmosťou. Napriek tomu sme sa rozhodli predstaviť vám zoznam NajFlexi povolaní (jobs.aol.com) a NajFlexi krajín (grantthornton.com), ktoré, snáď poslúžia aspoň ako malá inšpirácia.
 
NajFlexi povolania

1.Web designer a Developer
2.Software developer
3.Asistent účtovníka
4.Pracovník pre oddelenie ľudských zdrojov
5.Novinár
6.Finančný analytik
7.Film/Video editor
8.HR špecialista
9.Data analytik

Zo skúsenosti v podmienkach Slovenska by sme mohli do zoznamu zaradiť:

Účtovník
Administratívny pracovník
Programátor
HR asistent
Obchodník
Grafik
Marketingový pracovník
„Slobodné povolania“

Zopár z nich sa nachádza i na portále www.flexipraca.sk.

NajFlexi krajiny
 
Minulý rok uskutočnila spoločnosť Grant Thornton prieskum medzi 7.700 firmami v 39 krajinách. Zistila, že Fínsko, Švédsko a Austrália sú krajiny s najvyšším podielom (%) spoločností ponúkajúcich flexibilné modely práce (v porovnaní s celkovým počtom spoločností). Najhoršie dopadli Japonsko, Grécko a Arménsko.

Najviac Flexi krajiny:

Fínsko

92%

Švédsko

86%

Austrália

85%

Thajsko

85%

Nový Zéland

84%

Holandsko

82%

Švajčiarsko

80%

Veľká Británia

79%

USA

79%

Írsko

77%

 

 

Najmenej Flexi krajiny:

Japonsko

18%

Grécko

26%

Arménsko

35%

Malajzia

39%

Turecko

44%

Poľsko

47%

Taiwan

49%

Spojené arabské emiráty

49%

Rusko

50%

Singapur

50%

 

Pre porovnanie uvádzame ako Eurofound v roku 2010 zoradil európske krajiny podľa počtu zamestnnacov pracujúcich na čiastočný úväzok v porovnaní s celkovým počtm pracujúcich. Okrem Slovenska a Česka uvádzame krajiny, kde tento podiel presahoval 20%:

Holandsko

49%

Švajčiarsko

35%

Nórsko

28%

Veľká Británia

27%

Dánsko

27%

Švédsko

26%

Nemecko

26%

Rakúsko

25%

Belgicko

24%

Island

23%

Írsko

22%

Česká republika

6%

Slovensko

4%


 

Vlasta Kostercová | 26.11.2012 07:46
Zdroj: www.flexipraca.sk
 
 
Prečítajte si tiež

Informácie o flexibilnom pracovnom trhu