Viete, že...

PRÍIKLAD - Ako sa zlaďuje práca a rodina v Nórsku

Súhrn:

Nórski rodičia si môžu vziať 46 týždňov rodičovskej dovolenky, v ktorej priebehu poberajú plat v plnej výške alebo 56 týždňov, behom ktorých poberajú plat vo výške 80%.

Tri týždne pred a šesť týždňov po narodení dieťaťa sú rezervované pre matku, zatiaľ čo desať týždňov z celého obdobia rodičovskej dovolenky je rezervované pre otcov (kvóta pre otcov).

Štvortýždňová kvóta pre otcov vznikla v roku 1993.  V roku 2009 bola kvóta predĺžená zo šiestich na desať týždňov. V roku 2008 využilo kvóty pre otcov 90% otcov.

 

Príklad českej mamičky žijúcej v Nórsku:

Najväčší rozdiel medzi Českom a Nórskom je v zlaďovaní práce a rodiny a v rovnoprávnosti mužov a žien. V nórskej spoločnosti je rovnoprávnosť mužov a žien historicky daná. Rešpekt oboch pohlaví je na vysokej úrovni, čo je dané i tým, že v Nórsku je v politike veľké zastúpenie žien na všetkých úrovniach.

Deti tu chodia do škôlky od 1 roku a matky môžu ísť do práce. Otcovia sú na rodičovskej 3 mesiace, behom ktorých poberajú rodinné dávky. Keď ich nevyberú, prepadnú. Túto možnosť si vyberá 90% mužov. Myslím, že je to veľké pozitívum pre rodinu a pre vzťah medzi otcom a dieťaťom. Nórske a švédske štúdie dokazujú, že otcovia, ktorí sú na rodičovskej dovolenke, uprednosťnujú čas strávený s deťmi i v ďaších rokoch.

Škôlky v Nórsku plošne začali zavádzať v 70. rokoch a sú súčasťou vzdelávacieho systému. Buď ich dotuje štát alebo sú súkromné, rodičia pritom platia zhruba 10-15% jedného platu. Počet detí je v nich menší nech v Čechách – jedna vychovávateľka má na starosti 3 až 4 deti, tie ročné sú v uzavretých skupinách.

Rodičovská dovolenka trvá rok, na výber je 46 týždňov s plným platom alebo 56 týždňov s 80% platu.

Keď má dieťa rok, väčšina žien sa vracia do práce. Samy si pritom zvolia, na aký pracovný úväzok sa vrátia. Zo zákona je dané, že zamestnávteľ im musí umožniť i menší, trebárs polovičný úväzok.

Ja som bola na materskej rok, pol roka poberám sociálne dávky a skoro pôjdem do práce a dohodnem sa na aký úväzok.  Zamestnávateľ ma kontaktoval i behom tohto roku, zaujímal sa, čo robím, kedy sa chcem vrátiť. Diskriminácia žien, ktoré majú malé deti, nepripadá do úvahy. Zamestnávatelia si vážia ich skúsenosti a umožňujú im posunutú pracovnú dobu.

Názor, že matka, ktorá dá dieťa do škôlky v roku, je krkavčia matka, sa v nórskej spoločnosti neobjavuje. Skôr naopak: ked nenastúpia do práce, môžu sa stretnúť s názorom, že by sa mala viac zaujímať o svoju kariéru. Vďaka takto nastavenému systému v Nórsku každým rokom stúpa pôrodnosť.  

29.05.2013 13:49
Zdroj: Gender Studies: „Kde to ladí a kde škrípe: slaďování práce a péče v medzinárodní perspektivě“
 
 
Prečítajte si tiež

Informácie o flexibilnom pracovnom trhu