Viete, že...

PRÍKLAD ZO SLOVENSKA - Ako skĺbiť prácu a letné prázdniny svojich detí

NESS Summer Club

Prinášame Vám pozitívne príklady zo Slovenska z oblasti zodpovedného podnikania. Tento krát z Košíc zo spoločnosti NESS KDC. 

NESS vytvoril letný klub pre deti svojich zamestnancov v svojej centrále v Košiciach, ktorý funguje celé leto. Umožňuje tak preklenúť náročné obdobie pre rodičov počas letných prázdnin.

NESS Summer Club funguje už štvrtý rok a deti zamestnancov si už nevedia predstaviť, že by klub nebol. V klube sú deti od 3. do 14.rokov.  Tie staršie pomáhajú „pani učiteľkám“  a medzi starším a mladšími deťmi sa vytvárajú priateľské väzby.

Správne ingrediencie klubu – personál, priestory, pravidlá a program nie sú finančne náročné. NESS KDC vyčlenilo v svojich priestoroch jednu veľkú zasadaciu miestnosť, ktora sa premenila na herň a kde mladšie deti poobede aj oddychujú. Staršie deti majú možnosť využiť aj počítačovú miestnosť. Väčšinu času však deti trávia vonku. Desiate a olovranty pripravujú rodičia, obedy sú v neďalekej kantíne.

Okrem toho, že na každý deň je pripravený zaujímavý program, deti spoznajú ako pracujú ich rodičia. A rodičia sú spokojní, že majú deti blízko.

Tento jedinečný projekt je významným odlišovacím faktorom NESS-u od ostatných firiem. Ako hovorí jeden zo zamestnancov – „je to jeden z významných dôvodov, prečo ostávam verný NESS-u“.  Spoločnosť NESS KDC má týmto na pracovnom trhu konkurenčnú výhodu a mnohí kandidáti prijali pracovnú ponuku aj vďaka takémuto benefitu.

Zuzana Kresánková | 21.10.2013 13:35
Zdroj: www.flexipraca.sk
 
 
Prečítajte si tiež

Informácie o flexibilnom pracovnom trhu